» hem

» anmälan

» startlista

» klasser

» banfakta

» hitta hit

» resultat

» målfoton

» foton V15

» historik

» Hemlingby LK

Banrekord Vildmarksmilen (10,7 km)

kvinnor: Anna Mårsell, Stora Tuna OK: 42.08 (2007)
män: Mikael Lindberg, Edsbyns IF Friidrott: 35.58 (2009)

Banrekord Vildmark15 (15,7 km)

kvinnor: Elisabet Enmark, Gävle OK: 1:20.51 (2006)
män: Johan Dahl, Högbo AIK: 1:04.52 (2009)

Resultat från Vildmarksmilen 2003

» kvinnor motion (Km)
» kvinnor tävling (K)
» män motion (Mm)
» män tävling (M)

kvinnor motion (Km)

placering förnamn efternamn förening tid
1. Britt Lindberg ESS LK 52:36
2. Marie Hasselgren 54:10
3. Cecilia Book Högbo GIF 57:38
4. Ewa Eriksson 58:15
5. Sandra Lopez Skutskär 59:08
6. Viveka Lindberg 62:47
7. Jennie Ullerfeldt IF Skade 64:17
8. Anna Tollmar 68:47
9. Maya Olsson 69:15
10. Ulla Eriksson 71:10
11. Berit Gustafson Gävle 71:42
12. Gun-Britt Hult 73:44
» överst

kvinnor tävling (K)

placering förnamn efternamn förening tid
1. Catharina Källkvist ESS LK 45:31
2. Jessika Belusa Hemlingby LK 51:25
3. Hillevi Björn 53:21
4. Ann-Britt Nilseng IF Skade 55:39
5. Sandra Elmefjäll Gävle OK 55:59
6. Marie Aspholm Hemlingby LK 57:49
7. Inger Borg Gävle OK 65:07
» överst

män motion (Mm)

placering förnamn efternamn förening tid
1. Janne Eriksson Gefle IF 43:15
2. Stisse Åberg Gefle Dagblad 43:32
3. Elis Åberg Storviks IF 44:14
4. Kari Jamalainen Vattenfall 45:24
5. Jan Östlund Cavallin 46:57
6. Tony Jansson 47:09
7. Stefan Ahrell 47:23
8. Kalle Lång 47:54
9. Patrik Sahanen Forsbacka 48:31
10. Markus Nosko 48:57
11. Sören Fasting Friskis&Svettis Gävle 49:22
12. Per Nordlöf Gävle Boff 49:31
13. Erik Klingström 49:59
14. Anders Eriksson Strömsbergs IF 50:02
15. Mats Gavlefors OK Hammaren 50:34
16. Heikki Palomäki 50:52
17. Hans Rydal 51:28
18. Jim Nääs Gefle IF 51:43
19. Kristoffer Fransson Valbo AIF 52:06
20. Herbert Nordmark Luleå LDK 53:00
21. Harald Knutsen Gävle OK 55:05
22. Gösta Norén Skidkamraterna 55:25
23. Pentti Luomala Hemlingby LK 55:40
24. Christer Lindberg ESS LK 55:40
25. Patrik Thomasson 55:44
26. Jan Magnusson 56:50
27. Börje Norlin Hofors LK 57:08
28. Mikael Karlsson Österfärnebo IF 57:44
29. Tomas Hellman Österfärnebo IF 58:36
30. Daniel Papock 58:40
31. Björn Wallén 59:33
32. Lars Ullerfelt IF Skade 60:09
33. Nils-Göran Persson 60:35
34. Håkan Brodin Hille IF 63:34
35. Göran Alm KIF Gävle 64:39
36. Yngve Persson 65:34
37. Daniel Holmgren Gävle GIK 67:06
38. Kenth Sennevall Korpen Gävle 70:50
39. Åke Hult 73:34
40. Anders Steffen Ockelbo SK 75:26
» överst

män tävling (M)

placering förnamn efternamn förening tid
1. Jonas Holmberg IFK Mora 38:39
2. Björn Ljunggren Söders SOL 39:35
3. Stefan Carlsson IFK Hedemora OK 41:38
4. Harri Partanen Högbo GIF 42:15
5. Per Hållström 42:27
6. Dan Hoffman Kvarnsvedens FIK 42:49
7. Robert Lindén IFK Mora 43:09
8. Torbjörn Pettersson Hemlingby LK 43:44
9. Lars Lindgren OK Ödmården 44:04
10. Lars Klippmark Hemlingby LK 44:39
11. Anders Hallberg Gävle 44:59
12. Anders Wolkov Hemlingby LK 46:04
13. Rickard Hejdenberg Gävle OK 46:33
14. Janne Johnsson ESS LK 47:04
15. Tony Axelsson Naif 47:18
16. Karl-Olov Borg Gävle OK 47:35
17. Björn Jedvik Högbo AIK 47:47
18. Bengt Källkvist ESS LK 48:42
19. Håkan Skytt 50:10
20. Björn Steffen Ljusdals RC 50:41
21. Jaakko Tervonen Hemlingby LK 54:30
22. Arne Pettersson Hemlingby LK 54:50
23. Donald Davidsson Ramsjö 65:27
» överst

» Resultat från 2009

» Resultat från 2008

» Resultat från 2007

» Resultat från 2006

» Resultat från 2005

» Resultat från 2004

e-post: info@vildmarksmilen.com
mobil: 0763-45 66 88

besök gärna våra sponsorer:





Löplabbet Team Sportia XL
Naturkompaniet Hemlingbystugan